Konsulat
Republiki Chorwacji
w Rzeczypospolitej Polskiej
Kraków
Polski (Polish) Chorwacki
>> Konsul Honorowy Republiki Chorwacji w Krakowie, Paweł Włodarczyk zaprasza wszystkich zainteresowanych na uroczyste obchody święta narodowego Republiki Chorwacji „Dzień Państwowości” w dniu 25 czerwca 2018 roku, na Rynek Główny w Krakowie<<
sobota
23 czerwca 2018r.

Aktualności

Wizyta burmistrza Splitu w Krakowie
14.12.2015r.

Wizyta delegacji chorwackiej w Szpitalu JPII

W dniach 10-12 grudnia w Krakowie przebywała delegacja Splitu z burmistrzem miasta panem Ivo Baltasarem, dyrektorem szpitala miejskiego w Splicie panem Nikolą Kolja Poljakiem oraz dyrektorem Biura Współpracy Zagranicznej Nikolą Horvatem. Delegacja spotkała się prezydentem Krakowa Jackiem Majchrowskim, a także zwiedziła Szpital Jana Pawła II. Delegacji towarzyszył konsul honorowy Paweł Włodarczyk.

Celem wizyty było zaprezentowanie miasta Split jako ewentualnego miasta partnerskiego Krakowa i zapoznanie się z funkcjonowaniem miasta zabytkowego i turystycznego jakim jest Kraków. Wieczorem delegacja uczestniczyła w tradycyjnym Spotkaniu Wigilijnym Korpusu Konsularnego i sympatyków Chorwacji, organizowanym przez konsula honorowego Pawła Włodarczyka. Burmistrz Splitu miał okazję poznać przedstawicieli wielu krakowskich instytucji, naukowych i kulturalnych jak i przedstawicieli władz miasta, regionu i województwa.