Konsulat
Republiki Chorwacji
w Rzeczypospolitej Polskiej
Kraków
Polski (Polish) Chorwacki
>> Konsul Honorowy Republiki Chorwacji w Krakowie, Paweł Włodarczyk zaprasza wszystkich zainteresowanych na uroczyste obchody święta narodowego Republiki Chorwacji „Dzień Państwowości” w dniu 25 czerwca 2018 roku, na Rynek Główny w Krakowie<<
sobota
23 czerwca 2018r.

Aktualności

Polsko Chorwackie Forum Gospodarcze w Katowicach
20.01.2016r.

W dniu 19 stycznia 2016 roku w Katowicach odbyło się Polsko-Chorwackie Forum Gospodarcze, skierowane do małych i średnich przedsiębiorstw. Organizatorem spotkania gospodarczego był konsulat Republiki Chorwacji w Krakowie, przy współpracy Chorwackiej Izby Gospodarczej.
Otwarcie Forum Gospodarczego, przemówieniem do zebranych, dokonała JE Ambasador Republiki Chorwacji dr Andrea Bekić.
W spotkaniu uczestniczyło około 29 przedstawicieli firm chorwackich i 62 przedstawicieli firm polskich. Chorwacką Izbę Gospodarczą reprezentowali pani Mirjana Turudić i pan Bruno Lopandić Jak zauważył na zakończeniu Forum Gospodarczego konsul honorowy Republiki Chorwacji w Krakowie Paweł Włodarczyk, główny organizator spotkania, ilość uczestniczących w Forum świadczy o potrzebie kontynuowania takich spotkań równie w przyszłości.

 

Jej Ekscelencja Ambasador Republiki Chorwacji dr Andrea Bekić

Przedstawiciele Chorwackiej Izby Gospodarczej pani Mirjana Turudić i pan Bruno Lopandić, przedstawili możliwości i warunki prowadzenia biznesu w Chorwacji. Organizacyjnego wsparcia udzieliła Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach. Szczegółowy Program Forum Gospodarczego znajduje się w zakładce „Konsulat zaprasza”. Tam też znajdują się wykazy firm chorwackich i polskich uczestniczących w Polsko-Chorwackim Forum Gospodarczym.

Polsko-Chorwackie Forum Gospodarcze zorganizowane zostało przez Konsulat specjalnie w dniu 19 stycznia br, to jest w ostatnim dniu eliminacji drużyny narodowej Chorwacji w Mistrzostwach Europy w piłce ręcznej aby uczestnicy Forum Gospodarczego mogli wziąć również udział w meczu piłki ręcznej Chorwacja-Islandia. Dzięki uprzejmości i pomocy prezydenta Katowic uczestnicy forum otrzymali bezpłatne bilety na wspomniany mecz.

Konsul Honorowy Republiki Chorwacji w Krakowie Paweł Włodarczyk

Patronat nad Polsko-Chorwackim forum Gospodarczym objął członek Zarządu Województwa Śląskiego pan Kazimierz Karolczak i prezydent Katowic pan Marcin Krupa.