Konsulat
Republiki Chorwacji
w Rzeczypospolitej Polskiej
Kraków
Polski (Polish) Chorwacki
>> Konsul Honorowy Republiki Chorwacji w Krakowie, Paweł Włodarczyk zaprasza wszystkich zainteresowanych na uroczyste obchody święta narodowego Republiki Chorwacji „Dzień Państwowości” w dniu 25 czerwca 2018 roku, na Rynek Główny w Krakowie<<
sobota
23 czerwca 2018r.

Aktualności

Wizyta prezydent Republiki Chorwacji w Polsce
01.02.2016r.

W dniach 27 do 29 stycznia br z oficjalną wizytą w Polsce przebywała delegacja z Republiki Chorwacji, której przewodniczyła prezydent Republiki Chorwacji, pani Kolinda Grabar-Kitarović, To  była bardzo ważna wizyta, w trakcie której omawiano wiele istotnych dla Chorwacji i Polski spraw, zarówno politycznych,  gospodarczych jak i dotyczących kryzysu imigracyjnego, mających wpływ na przyszłość obu krajów i Europy.

Pani prezydent w pierwszym dniu pobytu wzięła udział w obchodach 71. rocznicy wyzwolenia b. niemieckiego, nazistowskiego obozu Auschwitz. Wieczorem, w Krakowie uczestniczyła w meczu piłki ręcznej pomiędzy Polską a Chorwacją, który to Chorwaci wygrali niezwykle wysoko w ramach Mistrzostw Europy. Wcześniej zwiedziła Kraków, między innymi Uniwersytet Jagielloński.

W drugim dniu wizyty w Warszawie, prezydent Chorwacji złożyła kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza, przeprowadziła oficjalną rozmowę z prezydentem Polski Andrzejem Dudą, spotkała się z premier Beatą Szydło i marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim oraz wspólnie z prezydentem Polski otworzyła Polsko-Chorwackie Forum Gospodarczym w Warszawie. Wieczorem w Pałacu Prezydenckim polska para prezydencka wyda oficjalny obiad na cześć chorwackich gości.

W ostatnim dniu wizyty prezydent Kolinda Grabar-Kitarović wygłosiła wykład w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych oraz spotkała się w ambasadzie Republiki Chorwacji z mniejszością chorwacką mieszkającą w Polsce.