Konsulat
Republiki Chorwacji
w Rzeczypospolitej Polskiej
Kraków
Polski (Polish) Chorwacki
>> Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary i nadziei, pogody ducha oraz radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół, wszystkim współpracownikom i miłośnikom Chorwacji życzy Konsul Honorowy Republiki Chorwacji w Krakowie Paweł Włodarczyk ................ 6 i 7 kwietnia br w Filharmonii Krakowskiej wystąpi Martina Filjak, znana chorwacka pianistka. Pod dyrekcją Charlesa Oliviera-Monroe’a Orkiestra krakowskiej Filharmonii i Martina Filjak wykonają koncert symfoniczny. Zapraszamy chorwackich fanów na ten koncert <<
sobota
21 kwietnia 2018r.

Aktualności

Konkurs wiedzy o Chorwacji – z okazji 25-lecia niepodległości
02.03.2016r.

Konsulat honorowy Republiki Chorwacji w Krakowie po raz pierwszy organizuje „Konkurs Wiedzy o Chorwacji” – z okazji 25-lecia niepodległości tego kraju. W konkursie może uczestniczyć młodzież szkół gimnazjalnych z trzech województw: małopolskiego, podkarpackiego i śląskiego. Konkurs obejmuje 2.144 szkoły gimnazjalne i około 160.000 uczniów tych gimnazjów.
Wręczenie nagród finalistom odbędzie się w czerwcu, w trakcie Gali Chorwackiej w Teatrze im J. Słowackiego w Krakowie, organizowanej przez konsulat z okazji 25-lecia niepodległości Republiki Chorwacji. Już dzisiaj konsul honorowy Paweł Włodarczyk zaprasza sympatyków Chorwacji do udziału w Gali Chorwackiej.

Konkurs Wiedzy o Chorwacji organizowany jest przy współpracy kuratoriów oświaty z trzech województw obejmujących okręg konsularny konsulatu w Krakowie oraz Instytutu Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, którego pracownicy czuwać będą nad merytoryczną oceną tego konkursu oraz pod patronatem marszałków tych województw. Konkurs składa się z dwóch etapów i obejmuje on jeden z obszarów tematycznych związanych z przyrodą i geografią Chorwacji, z historią, zabytkami i tradycjami Chorwacji oraz opisującą współczesną Chorwację.

Głównym celem konkursu jest zainteresowanie uczniów gimnazjów województw Południowej Polski Chorwacją oraz pogłębienie ich wiedzy na temat tego kraju.