Konsulat
Republiki Chorwacji
w Rzeczypospolitej Polskiej
Kraków
Polski (Polish) Chorwacki
>> Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary i nadziei, pogody ducha oraz radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół, wszystkim współpracownikom i miłośnikom Chorwacji życzy Konsul Honorowy Republiki Chorwacji w Krakowie Paweł Włodarczyk ................ 6 i 7 kwietnia br w Filharmonii Krakowskiej wystąpi Martina Filjak, znana chorwacka pianistka. Pod dyrekcją Charlesa Oliviera-Monroe’a Orkiestra krakowskiej Filharmonii i Martina Filjak wykonają koncert symfoniczny. Zapraszamy chorwackich fanów na ten koncert <<
sobota
21 kwietnia 2018r.

Aktualności

Gala Chorwacka w Krakowie z okazji 25-lecia niepodległości Republiki Chorwacji
30.06.2016r.

W Krakowie, 28-go czerwca 2016 roku, w Teatrze im. Juliusza Słowackiego, w jednym z najpiękniejszych miejsc królewskiego Krakowa, została zorganizowana przez ambasadę Republiki Chorwacji w Warszawie i konsulat honorowy w Krakowie Gala Chorwacka. Gala ta odbyła się dla uczczenia 25-lecia niepodległości Republiki Chorwacji.

Gala Chorwacka zakończyła w tym roku VI Dni Chorwacji w Krakowie.

Na zdjęciu Jej Ekscelencja Ambasador Republiki Chorwacji w Polsce dr Andrea Bekić wygłasza okolicznościowe przemówienie.

Konsul Honorowy Republiki Chorwacji w Krakowie wita gości przybyłych na Galę z całej Polski.

Na zaproszenie posła Tomasza Głogowskiego i konsula honorowego Pawła Włodarczyka przebywała w Krakowie grupa posłów chorwackich z przewodniczącym chorwacko-polskiej grupy parlamentarnej chorwackiego Saboru. Na zdjęciu przemawia przewodniczący grupy parlamentarnej dr Damir Tomić.

Jej Ekscelencja Ambasador Republiki Chorwacji w Polsce dr Andrea Bekić wręcza nagrody ufundowane przez konsula honorowego Pawła Włodarczyka zwycięzcom konkursu wiedzy o Chorwacji. (więcej na ten temat można przeczytać w tytule „Zwycięzcy konkursu wiedzy o Chorwacji w chorwackim parlamencie” oraz ”Wojewódzkie finały konkursu wiedzy o Chorwacji”).

Krakowskie Bractwo Kurkowe odznaczyło swoim medalem Jej Ekscelencję Ambasador dr Andreę Bekić i konsula honorowego w Krakowie pana Pawła Włodarczyka.


. Na zdjęciu Izabela Kopeć i Goran Karan. Artyści śpiewają hymn chorwacki i polski.

Na takiej imprezie nie mogło zabraknąć chorwackich artystów. Goran Karan i zespół Vagabundo.

Po zakończonej Gali, w której uczestniczyło około 650 osób, goście VIP zostali zaproszeni na bankiet, specjalnie przygotowany na tę uroczystość, gdzie oprócz klasycznych dań można było skosztować chorwackiego wina i sera.