Konsulat
Republiki Chorwacji
w Rzeczypospolitej Polskiej
Kraków
Polski (Polish) Chorwacki
>> 15 stycznia 1992 roku, dwa dni po uznaniu Chorwacji przez Watykan (papieża Polaka – Jana Pawła II) jako niepodległego państwa, 12 państw EWG (współczesnej UE) oraz Polska, Norwegia, Austria i Węgry uznały również niepodległość Chorwacji.<< >> Konsul Honorowy Republiki Chorwacji w Krakowie oraz dyrektor MDK „Koszutka” w Katowicach zapraszają na wernisaż wystawy “Chorwackie Niematerialne Dziedzictwo Kulturowe na listach UNESCO”. <<
środa
24 stycznia 2018r.

Aktualności

W dniu 10 czerwca 2016 roku przebywała w Zagrzebiu grupa polskiej młodzieży – zwycięscy konkursu wiedzy o Chorwacji
11.06.2016r.

W dniu 10 czerwca 2016 roku przebywała w Zagrzebiu grupa polskiej młodzieży – zwycięscy konkursu wiedzy o Chorwacji.Spotkała się ona z wicemarszałkiem parlamentu chorwackiego Ante Sanaderem i zwiedziła parlament. Obecny na spotkaniu konsul honorowy Paweł Włodarczyk objaśnił marszałkowi ideę zorganizowania konkursu wiedzy o Chorwacji. Marszałek Saboru pogratulował zwycięzcom i życzył im udanych wakacji, zapraszając wszystkich do Chorwacji. Spotkanie przebiegło w niezwykle miłej atmosferze.

Wyjazd do Chorwacji, zwiedzenie Zagrzebia i kilkudniowy pobyt w partnerskich żupaniach dla młodych z województwa małopolskiego, podkarpackiego i śląskiego był nagrodą za znajomość historii, kultury i geografii tego pięknego kraju. Celem konkursu było pogłębienie wiedzy uczniów gimnazjów tego regionu na temat Chorwacji jak również pogłębianie współpracy pomiędzy partnerskimi województwami obu krajów (województwo śląskie z żupanią szybenicko-knińską, małopolskie z żupanią istryjską i podkarpackie z żupanią zadarską), szczególnie w zakresie edukacji młodego pokolenia.