Konsulat
Republiki Chorwacji
w Rzeczypospolitej Polskiej
Kraków
Polski (Polish) Chorwacki
>> Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary i nadziei, pogody ducha oraz radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół, wszystkim współpracownikom i miłośnikom Chorwacji życzy Konsul Honorowy Republiki Chorwacji w Krakowie Paweł Włodarczyk ................ 6 i 7 kwietnia br w Filharmonii Krakowskiej wystąpi Martina Filjak, znana chorwacka pianistka. Pod dyrekcją Charlesa Oliviera-Monroe’a Orkiestra krakowskiej Filharmonii i Martina Filjak wykonają koncert symfoniczny. Zapraszamy chorwackich fanów na ten koncert <<
sobota
21 kwietnia 2018r.

Aktualności

W dniu 10 czerwca 2016 roku przebywała w Zagrzebiu grupa polskiej młodzieży – zwycięscy konkursu wiedzy o Chorwacji
11.06.2016r.

W dniu 10 czerwca 2016 roku przebywała w Zagrzebiu grupa polskiej młodzieży – zwycięscy konkursu wiedzy o Chorwacji.Spotkała się ona z wicemarszałkiem parlamentu chorwackiego Ante Sanaderem i zwiedziła parlament. Obecny na spotkaniu konsul honorowy Paweł Włodarczyk objaśnił marszałkowi ideę zorganizowania konkursu wiedzy o Chorwacji. Marszałek Saboru pogratulował zwycięzcom i życzył im udanych wakacji, zapraszając wszystkich do Chorwacji. Spotkanie przebiegło w niezwykle miłej atmosferze.

Wyjazd do Chorwacji, zwiedzenie Zagrzebia i kilkudniowy pobyt w partnerskich żupaniach dla młodych z województwa małopolskiego, podkarpackiego i śląskiego był nagrodą za znajomość historii, kultury i geografii tego pięknego kraju. Celem konkursu było pogłębienie wiedzy uczniów gimnazjów tego regionu na temat Chorwacji jak również pogłębianie współpracy pomiędzy partnerskimi województwami obu krajów (województwo śląskie z żupanią szybenicko-knińską, małopolskie z żupanią istryjską i podkarpackie z żupanią zadarską), szczególnie w zakresie edukacji młodego pokolenia.