Konsulat
Republiki Chorwacji
w Rzeczypospolitej Polskiej
Kraków
Polski (Polish) Chorwacki
>> Konsul Honorowy Republiki Chorwacji w Krakowie, Paweł Włodarczyk zaprasza wszystkich zainteresowanych na uroczyste obchody święta narodowego Republiki Chorwacji „Dzień Państwowości” w dniu 25 czerwca 2018 roku, na Rynek Główny w Krakowie<<
sobota
23 czerwca 2018r.

Aktualności

W dniu 10 czerwca 2016 roku przebywała w Zagrzebiu grupa polskiej młodzieży – zwycięscy konkursu wiedzy o Chorwacji
11.06.2016r.

W dniu 10 czerwca 2016 roku przebywała w Zagrzebiu grupa polskiej młodzieży – zwycięscy konkursu wiedzy o Chorwacji.Spotkała się ona z wicemarszałkiem parlamentu chorwackiego Ante Sanaderem i zwiedziła parlament. Obecny na spotkaniu konsul honorowy Paweł Włodarczyk objaśnił marszałkowi ideę zorganizowania konkursu wiedzy o Chorwacji. Marszałek Saboru pogratulował zwycięzcom i życzył im udanych wakacji, zapraszając wszystkich do Chorwacji. Spotkanie przebiegło w niezwykle miłej atmosferze.

Wyjazd do Chorwacji, zwiedzenie Zagrzebia i kilkudniowy pobyt w partnerskich żupaniach dla młodych z województwa małopolskiego, podkarpackiego i śląskiego był nagrodą za znajomość historii, kultury i geografii tego pięknego kraju. Celem konkursu było pogłębienie wiedzy uczniów gimnazjów tego regionu na temat Chorwacji jak również pogłębianie współpracy pomiędzy partnerskimi województwami obu krajów (województwo śląskie z żupanią szybenicko-knińską, małopolskie z żupanią istryjską i podkarpackie z żupanią zadarską), szczególnie w zakresie edukacji młodego pokolenia.