Konsulat
Republiki Chorwacji
w Rzeczypospolitej Polskiej
Kraków
Polski (Polish) Chorwacki
>> Chorwacji !!! Urocze miejsca, słońce, ciepła i czysta woda, piękne góry oraz gorącego serca ludzie czekają na Was !!!<<
środa
23 maja 2018r.

Aktualności

Summer Arts Festival po raz czwarty zawitał do Krakowa
09.08.2016r.

W Krakowie w dniach 6-7 sierpnia odbył się IV Summer Arts Festival w Krakowie, festiwal prezentujący folklor z różnych stron świata. W festiwalu tym wzięły udział dwa zespoły folklorystyczne z Chorwacji - Kud „Fran Galović” z Peteranec koło Koprivnicy oraz Kud Kraluś ze Stupnika koło Zagrzebia. Zaproszony przez organizatorów konsul honorowy Paweł Włodarczyk miał okazję spotkać się z członkami obu zespołów i oglądać ich niezwykle ciekawe występy na scenie festiwalu.


Kud "Fran Galović" z Peteranca po występie z konsulem honorowym.

Członkowie zespołu Kud Kraluś ze Stupnika w kolejnym dniu pobytu w Polsce, przebywali w towarzystwie konsula honorowego w Wieliczce. Zwiedzili zabytkową kopalnię soli i starówkę Wieliczki.


Przed północą, po występie na scenie festiwalowej zespół Kud Klaruś z konsulem honorowym.Na scenie występuje Kud "Fran Galović" z Peteranca.


Na tle publiczności w zabytkowej Starej Zajezdni tramwajowej w Krakowie, dostosowanej do funkcjonowania sali widowiskowo-restauracyjnej, gdzie odbywał się festiwal, dziennikarz i redaktor programu "UZ TAMBURE" Radio Martin Zagreb, pani Đurđa Habel w towarzystwie konsula honorowego Pawła Włodarczyka.​