Konsulat
Republiki Chorwacji
w Rzeczypospolitej Polskiej
Kraków
Polski (Polish) Chorwacki
>> 6 i 7 kwietnia br w Filharmonii Krakowskiej wystąpi Martina Filjak, znana chorwacka pianistka. Pod dyrekcją Charlesa Oliviera-Monroe’a Orkiestra krakowskiej Filharmonii i Martina Filjak wykonają koncert symfoniczny. Zapraszamy chorwackich fanów na ten koncert. .............. Wszystkich miłośników Chorwacji i tych którzy jeszcze jej nie znają zapraszamy do Chorwacji !!! Urocze miejsca, słońce, ciepła i czysta woda, piękne góry oraz gorącego serca ludzie czekają na Was przez cały rok !!! <<
sobota
17 marca 2018r.

Aktualności

Uczestnictwo konsula honorowego w święcie Szkoły Podstawowej nr 24 w Krakowie
25.09.2016r.

W dniu 23 września br. Szkoła Podstawowa nr 24 w Krakowie obchodziła swoje święto. Do uczestnictwa w tym święcie został zaproszony konsul honorowy Paweł Włodarczyk, który przekazał szkole grafikę przedstawiającą miasto Dubrownik.

Na zdjęciu konsul honorowy Paweł Włodarczyk i dyrektor szkoły Marta Pszczoła z grafiką w rękach.

Jak powiedział konsul honorowy, młodzież i szkoła winna brać przykład z historii Dubrownika, który dobrze zarządzany przez jego mieszkańców, nigdy nie został zdobyty przez obce wojska, a sama nazwa, jak wskazują historycy może pochodzić od polskiej nazwy drzewa „dąb” lub lasu porastającego dębami „dąbrową”.
Należy w tym miejscu wspomnieć, że szkoła ta gościła młodzież chorwacką w trakcie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.