Konsulat
Republiki Chorwacji
w Rzeczypospolitej Polskiej
Kraków
Polski (Polish) Chorwacki
>> 15 stycznia 1992 roku, dwa dni po uznaniu Chorwacji przez Watykan (papieża Polaka – Jana Pawła II) jako niepodległego państwa, 12 państw EWG (współczesnej UE) oraz Polska, Norwegia, Austria i Węgry uznały również niepodległość Chorwacji.<< >> Konsul Honorowy Republiki Chorwacji w Krakowie oraz dyrektor MDK „Koszutka” w Katowicach zapraszają na wernisaż wystawy “Chorwackie Niematerialne Dziedzictwo Kulturowe na listach UNESCO”. <<
środa
24 stycznia 2018r.

Archiwum wydarzeń

Spotkania noworoczne wojewody śląskiego z korpusem konsularnym Polski Południowej
14.01.2017r.

W Sali Marmurowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, w dniu 12 stycznia 2017 roku w Katowicach, konsul honorowy Paweł Włodarczyk uczestniczył w spotkaniu noworocznym korpusu konsularnego z Południowej Polski z wojewodą śląskim  Jarosławem Wieczorkiem.

Wojewoda śląski złożył przybyłym dyplomatom życzenia noworoczne, życzył dobra i pokoju.  Dziękował wszystkim też za dotychczasową współpracę, wspólne przedsięwzięcia i projekty. Wojewoda śląski zachęcał konsulów do zainteresowania się gospodarką śląską i jej możliwościami rozwojowymi w najbliższych latach. Zachęcał do zapraszania firm zagranicznych, z krajów reprezentowanych przez korpus konsularny.

W trakcie rozmowy konsula honorowego z wojewodą śląskim, wojewoda wyraził zainteresowanie dotychczasową działalnością konsulatu w Krakowie. A wicewojewoda Mariusz Trepka wyraził zainteresowanie kontynuowaniem w przyszłym roku Konkursu Wiedzy o Chorwacji, którą po raz pierwszy zorganizował konsul honorowy w 2016 roku, uznając za ciekawy projekt dla budowy stosunków polsko-chorwackich, w której uczestniczy młodzież ze szkół śląskich.