Konsulat
Republiki Chorwacji
w Rzeczypospolitej Polskiej
Kraków
Polski (Polish) Chorwacki
>> Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary i nadziei, pogody ducha oraz radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół, wszystkim współpracownikom i miłośnikom Chorwacji życzy Konsul Honorowy Republiki Chorwacji w Krakowie Paweł Włodarczyk ................ 6 i 7 kwietnia br w Filharmonii Krakowskiej wystąpi Martina Filjak, znana chorwacka pianistka. Pod dyrekcją Charlesa Oliviera-Monroe’a Orkiestra krakowskiej Filharmonii i Martina Filjak wykonają koncert symfoniczny. Zapraszamy chorwackich fanów na ten koncert <<
sobota
21 kwietnia 2018r.

Archiwum wydarzeń

Spotkania noworoczne wojewody śląskiego z korpusem konsularnym Polski Południowej
14.01.2017r.

W Sali Marmurowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, w dniu 12 stycznia 2017 roku w Katowicach, konsul honorowy Paweł Włodarczyk uczestniczył w spotkaniu noworocznym korpusu konsularnego z Południowej Polski z wojewodą śląskim  Jarosławem Wieczorkiem.

Wojewoda śląski złożył przybyłym dyplomatom życzenia noworoczne, życzył dobra i pokoju.  Dziękował wszystkim też za dotychczasową współpracę, wspólne przedsięwzięcia i projekty. Wojewoda śląski zachęcał konsulów do zainteresowania się gospodarką śląską i jej możliwościami rozwojowymi w najbliższych latach. Zachęcał do zapraszania firm zagranicznych, z krajów reprezentowanych przez korpus konsularny.

W trakcie rozmowy konsula honorowego z wojewodą śląskim, wojewoda wyraził zainteresowanie dotychczasową działalnością konsulatu w Krakowie. A wicewojewoda Mariusz Trepka wyraził zainteresowanie kontynuowaniem w przyszłym roku Konkursu Wiedzy o Chorwacji, którą po raz pierwszy zorganizował konsul honorowy w 2016 roku, uznając za ciekawy projekt dla budowy stosunków polsko-chorwackich, w której uczestniczy młodzież ze szkół śląskich.