Konsulat
Republiki Chorwacji
w Rzeczypospolitej Polskiej
Kraków
Polski (Polish) Chorwacki
>> 15 stycznia 1992 roku, dwa dni po uznaniu Chorwacji przez Watykan (papieża Polaka – Jana Pawła II) jako niepodległego państwa, 12 państw EWG (współczesnej UE) oraz Polska, Norwegia, Austria i Węgry uznały również niepodległość Chorwacji.<< >> Konsul Honorowy Republiki Chorwacji w Krakowie oraz dyrektor MDK „Koszutka” w Katowicach zapraszają na wernisaż wystawy “Chorwackie Niematerialne Dziedzictwo Kulturowe na listach UNESCO”. <<
środa
24 stycznia 2018r.

Aktualności

Spotkanie prezydenta miasta Krakowa z korpusem konsularnym Krakowa
19.01.2017r.

W dniu 18 stycznia br. odbyło się tradycyjne spotkanie noworoczne prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego z korpusem konsularnym Polski Południowej, W tym roku spotkanie odbyło się w Muzeum Podziemia Rynku w Krakowie. W spotkaniu uczestniczył konsul honorowy Paweł Włodarczyk.

Prezydent Jacek Majchrowski informuje o współpracy międzynarodowej za 2016 rok

Prezydent Krakowa przedstawił ocenę współpracy miasta z konsulatami. Podziękował za organizację wielu imprez i projektów międzynarodowych w Krakowie, inspirowanych lub organizowanych przez konsulaty mające siedzibę w Krakowie. W swoim przemówieniu prezydent Krakowa podkreślił znaczenie zorganizowanej przez konsulat Republiki Chorwacji w Krakowie Gali Chorwackiej z okazji 25-lecia niepodległości Chorwacji.

Dziękując wszystkim za dotychczasową współpracę życzył wszystkim zebranym wszystkiego najlepszego i samych sukcesów w roku bieżącym zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym.