Konsulat
Republiki Chorwacji
w Rzeczypospolitej Polskiej
Kraków
Polski (Polish) Chorwacki
>> 15 stycznia 1992 roku, dwa dni po uznaniu Chorwacji przez Watykan (papieża Polaka – Jana Pawła II) jako niepodległego państwa, 12 państw EWG (współczesnej UE) oraz Polska, Norwegia, Austria i Węgry uznały również niepodległość Chorwacji.<< >> Konsul Honorowy Republiki Chorwacji w Krakowie oraz dyrektor MDK „Koszutka” w Katowicach zapraszają na wernisaż wystawy “Chorwackie Niematerialne Dziedzictwo Kulturowe na listach UNESCO”. <<
środa
24 stycznia 2018r.

Aktualności

Wieczór Chorwacki z Biznesem i bankiem PKO BP
22.05.2017r.

W dniu 19 maja br konsul honorowy Paweł Włodarczyk zorganizował w konsulacie Republiki Chorwacji w Krakowie kolejny Wieczór Chorwacki z Biznesem , tym razem wspólnie z dyrektorem banku PKO BP w Krakowie panem Jackiem Piechotą.

Od lewej: konsul honorowy Paweł Włodarczyk i dyrektor banku PKO BP Jacek Piechota

W trakcie Wieczoru zostały przedstawione wakacyjne ciekawostki o Chorwacji, a także zaprezentowane aktualne polsko-chorwackie stosunki gospodarcze  i możliwości prowadzenia działalności gospodarczej firm polskich na terenie Chorwacji oraz  możliwości współpracy z firmami chorwackimi na terenie Polski.

Prezentację przedstawił konsul honorowy Republiki Chorwacji – Paweł Włodarczyk

W Wieczorze Chorwackim wzięło udział  ponad 30 przedstawicielu biznesu, którzy współpracują na co dzień z bankiem PKO PB. Mieli oni okazję rozmawiać dłużej na polsko-chorwackie tematy gospodarcze, w trakcie poczęstunku i degustacji chorwackiego wina, przygotowanej tradycyjnie przez konsula honorowego.


Rozmowy na polsko-chorwackie tematy gospodarcze