Konsulat
Republiki Chorwacji
w Rzeczypospolitej Polskiej
Kraków
Polski (Polish) Chorwacki
>> Gratulacje dla wszystkich Chorwatek i Chorwatów mieszkających w Chorwacji i w Polsce z okazji 8 października, Święta Niepodległości Republiki Chorwacji !!!<<
poniedziałek
15 października 2018r.

Kalendarium historyczne:

1 październik 1991 rok

Początek napaści przez wojska serbskie na chorwackie  miasto Dubrownik i jego oblężenie - perłę kultury i zabytek światowego dziedzictwa.

 

8 październik 1991 rok
Parlament Chorwacji zrywa wszystkie konstytucyjne powiązania z Jugosławią. Dzień 8 października staje się Świętem Niepodległości Chorwacji.

Aktualności

Wieczór Chorwacki z Biznesem i bankiem PKO BP
22.05.2017r.

W dniu 19 maja br konsul honorowy Paweł Włodarczyk zorganizował w konsulacie Republiki Chorwacji w Krakowie kolejny Wieczór Chorwacki z Biznesem , tym razem wspólnie z dyrektorem banku PKO BP w Krakowie panem Jackiem Piechotą.

Od lewej: konsul honorowy Paweł Włodarczyk i dyrektor banku PKO BP Jacek Piechota

W trakcie Wieczoru zostały przedstawione wakacyjne ciekawostki o Chorwacji, a także zaprezentowane aktualne polsko-chorwackie stosunki gospodarcze  i możliwości prowadzenia działalności gospodarczej firm polskich na terenie Chorwacji oraz  możliwości współpracy z firmami chorwackimi na terenie Polski.

Prezentację przedstawił konsul honorowy Republiki Chorwacji – Paweł Włodarczyk

W Wieczorze Chorwackim wzięło udział  ponad 30 przedstawicielu biznesu, którzy współpracują na co dzień z bankiem PKO PB. Mieli oni okazję rozmawiać dłużej na polsko-chorwackie tematy gospodarcze, w trakcie poczęstunku i degustacji chorwackiego wina, przygotowanej tradycyjnie przez konsula honorowego.


Rozmowy na polsko-chorwackie tematy gospodarcze