Konsulat
Republiki Chorwacji
w Rzeczypospolitej Polskiej
Kraków
Polski (Polish) Chorwacki
>> Zapraszamy na spotkanie z polsko-chorwacką historią – „Gundulić a sprawa polska – bitwa pod Chocimiem 1621 rok w epopei Osman” – które odbędzie się o godz. 17:00, w dniu 8 lutego br. w sali audytoryjnej Kupferhaus, w Pałacu Krzysztofory, przy ul Szczepańskiej 2 w Krakowie. Zapraszamy !!!!<<
sobota
19 stycznia 2019r.

Kalendarium historyczne:

13 styczeń 1992 rok

Państwo Watykan, którego głową był Polak, papież Jan Paweł II, oficjalnie uznaje Chorwację za niepodległe państwo, a dwa dni później 15 styczniaPolska, Wspólnota Europejska, USA, Norwegia, Węgry i inne kraje Europy.

Aktualności

Wieczór Chorwacki z Biznesem i bankiem PKO BP
22.05.2017r.

W dniu 19 maja br konsul honorowy Paweł Włodarczyk zorganizował w konsulacie Republiki Chorwacji w Krakowie kolejny Wieczór Chorwacki z Biznesem , tym razem wspólnie z dyrektorem banku PKO BP w Krakowie panem Jackiem Piechotą.

Od lewej: konsul honorowy Paweł Włodarczyk i dyrektor banku PKO BP Jacek Piechota

W trakcie Wieczoru zostały przedstawione wakacyjne ciekawostki o Chorwacji, a także zaprezentowane aktualne polsko-chorwackie stosunki gospodarcze  i możliwości prowadzenia działalności gospodarczej firm polskich na terenie Chorwacji oraz  możliwości współpracy z firmami chorwackimi na terenie Polski.

Prezentację przedstawił konsul honorowy Republiki Chorwacji – Paweł Włodarczyk

W Wieczorze Chorwackim wzięło udział  ponad 30 przedstawicielu biznesu, którzy współpracują na co dzień z bankiem PKO PB. Mieli oni okazję rozmawiać dłużej na polsko-chorwackie tematy gospodarcze, w trakcie poczęstunku i degustacji chorwackiego wina, przygotowanej tradycyjnie przez konsula honorowego.


Rozmowy na polsko-chorwackie tematy gospodarcze