Konsulat
Republiki Chorwacji
w Rzeczypospolitej Polskiej
Kraków
Polski (Polish) Chorwacki
>> Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary i nadziei, pogody ducha oraz radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół, wszystkim współpracownikom i miłośnikom Chorwacji życzy Konsul Honorowy Republiki Chorwacji w Krakowie Paweł Włodarczyk ................ 6 i 7 kwietnia br w Filharmonii Krakowskiej wystąpi Martina Filjak, znana chorwacka pianistka. Pod dyrekcją Charlesa Oliviera-Monroe’a Orkiestra krakowskiej Filharmonii i Martina Filjak wykonają koncert symfoniczny. Zapraszamy chorwackich fanów na ten koncert <<
sobota
21 kwietnia 2018r.

Aktualności

VII Dni Chorwacji w Krakowie - zawody żeglarskie pod patronatem konsula honorowego
07.06.2017r.

W dniach 3-4 czerwca br w ramach VII Dni Chorwacji w Krakowie, na zalewie w Parku Bagry Wielkie odbyły się zawody żeglarskie o Mistrzostwo Małopolski, po raz drugi pod patronatem konsula honorowego Pawła Włodarczyka. Park Bagry Wielkie to obszar na którym ma powstać Park Mała Chorwacja. Tu po raz pierwszy konsul honorowy wciągnął na maszt flagę chorwacką, dumnie powiewającą nad zalewem.

Po raz pierwszy w nad zalewem Bagry Wielkie, gdzie ma powstać Park Mała Chorwacja zawisła dumnie flaga chorwacka

Zawody otworzył uroczyście konsul honorowy, życząc wszystkim udanych zawodów. Zawody odbyły się przy bardzo dobrych warunkach pogodowych dla żeglarzy i dla wielu krakowian, którzy przyszli obserwować zawody żeglarskie. Organizatorem zawodów był Klub Żeglarski HORN Kraków.

W zawodach uczestniczyło ponad 80 zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych. Pierwsza najlepsza trójka z 7 kategorii  otrzymała od konsula honorowego nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy zawodów i ich opiekunowie torebki z materiałami reklamowymi i chorwackimi gadżetami.

Konsul honorowy uzgodnił z organizatorem, że w przyszłym roku, na zaproszenie konsula uczestniczyć będą w tych regatach zawodnicy z Chorwacji.

Zawody żeglarskie o Mistrzostwo Małopolski pod patronatem konsula honorowego Pawła Włodarczyka. Po prawej stronie widoku znajduje się most nad zalewem, a w dali po jego prawej stronie widać  zamek królów polskich Wawel i zabytkowe centrum Krakowa.