Konsulat
Republiki Chorwacji
w Rzeczypospolitej Polskiej
Kraków
Polski (Polish) Chorwacki
>> Zapraszamy na spotkanie z polsko-chorwacką historią – „Gundulić a sprawa polska – bitwa pod Chocimiem 1621 rok w epopei Osman” – które odbędzie się o godz. 17:00, w dniu 8 lutego br. w sali audytoryjnej Kupferhaus, w Pałacu Krzysztofory, przy ul Szczepańskiej 2 w Krakowie. Zapraszamy !!!!<<
sobota
19 stycznia 2019r.

Kalendarium historyczne:

13 styczeń 1992 rok

Państwo Watykan, którego głową był Polak, papież Jan Paweł II, oficjalnie uznaje Chorwację za niepodległe państwo, a dwa dni później 15 styczniaPolska, Wspólnota Europejska, USA, Norwegia, Węgry i inne kraje Europy.

Aktualności

VII Dni Chorwacji w Krakowie - zawody żeglarskie pod patronatem konsula honorowego
07.06.2017r.

W dniach 3-4 czerwca br w ramach VII Dni Chorwacji w Krakowie, na zalewie w Parku Bagry Wielkie odbyły się zawody żeglarskie o Mistrzostwo Małopolski, po raz drugi pod patronatem konsula honorowego Pawła Włodarczyka. Park Bagry Wielkie to obszar na którym ma powstać Park Mała Chorwacja. Tu po raz pierwszy konsul honorowy wciągnął na maszt flagę chorwacką, dumnie powiewającą nad zalewem.

Po raz pierwszy w nad zalewem Bagry Wielkie, gdzie ma powstać Park Mała Chorwacja zawisła dumnie flaga chorwacka

Zawody otworzył uroczyście konsul honorowy, życząc wszystkim udanych zawodów. Zawody odbyły się przy bardzo dobrych warunkach pogodowych dla żeglarzy i dla wielu krakowian, którzy przyszli obserwować zawody żeglarskie. Organizatorem zawodów był Klub Żeglarski HORN Kraków.

W zawodach uczestniczyło ponad 80 zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych. Pierwsza najlepsza trójka z 7 kategorii  otrzymała od konsula honorowego nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy zawodów i ich opiekunowie torebki z materiałami reklamowymi i chorwackimi gadżetami.

Konsul honorowy uzgodnił z organizatorem, że w przyszłym roku, na zaproszenie konsula uczestniczyć będą w tych regatach zawodnicy z Chorwacji.

Zawody żeglarskie o Mistrzostwo Małopolski pod patronatem konsula honorowego Pawła Włodarczyka. Po prawej stronie widoku znajduje się most nad zalewem, a w dali po jego prawej stronie widać  zamek królów polskich Wawel i zabytkowe centrum Krakowa.