Konsulat
Republiki Chorwacji
w Rzeczypospolitej Polskiej
Kraków
Polski (Polish) Chorwacki
>> Zapraszamy do Chorwacji !!! Urocze miejsca, słońce, ciepła i czysta woda, piękne góry oraz gorące serca ludzie czekają na Was przez cały rok !!!<<
niedziela
15 lipca 2018r.

Aktualności

VIII Dni Chorwacji w Krakowie - zawody żeglarskie pod patronatem konsula honorowego
04.06.2018r.

W sobotnie przedpołudnie, w dniu 2 czerwca br w ramach VIII Dni Chorwacji w Krakowie, na zalewie w Parku Bagry Wielkie odbyły się zawody żeglarskie, po raz trzeci pod patronatem konsula honorowego Republiki Chorwacji Pawła Włodarczyka. Park Bagry Wielkie to obszar na którym ma powstać w przyszłym roku Park Mała Chorwacja. Z tej okazji na maszcie po raz kolejny załopotała flaga Chorwacji.

Zawody na zalewie Bagry. Widok od strony przyszłego Parku Mała Chorwacja

Zawody odbyły się przy bardzo dobrych warunkach pogodowych dla żeglarzy i dla wielu krakowian, którzy przyszli obserwować zawody żeglarskie. Organizatorem zawodów był Klub Żeglarski HORN Kraków.

Nad zalewem Bagry Wielkie, gdzie ma powstać Park Mała Chorwacja ponownie zawisła dumnie flaga chorwacka

W zawodach uczestniczyło ponad 70 zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych. Pierwsza najlepsza trójka z 7 kategorii  otrzymała od konsula honorowego nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali torebki z materiałami reklamowymi i chorwackimi gadżetami.

Do zobaczenia za rok !!!