Konsulat
Republiki Chorwacji
w Rzeczypospolitej Polskiej
Kraków
Polski (Polish) Chorwacki
>> Zapraszamy na spotkanie z polsko-chorwacką historią – „Gundulić a sprawa polska – bitwa pod Chocimiem 1621 rok w epopei Osman” – które odbędzie się o godz. 17:00, w dniu 8 lutego br. w sali audytoryjnej Kupferhaus, w Pałacu Krzysztofory, przy ul Szczepańskiej 2 w Krakowie. Zapraszamy !!!!<<
niedziela
17 lutego 2019r.

Kalendarium historyczne:

19 luty 2015 rok
Urząd prezydenta zostaje objęty przez Kolindę Grabar-Kitarović, która do tej pory pełni tę funkcję.

Aktualności

Finał mistrzostw świata w chorwackiej strefie kibica w Krakowie
16.07.2018r.

Awans do finału mistrzostw świata w piłce nożnej drużyny  chorwackiej spowodował, że piłkarze chorwaccy zdobyli serca polskich kibiców, którzy w znakomitej większości opowiedzieli się za wsparciem Chorwatów w ich finałowym meczu z Francuzami. Mając to na uwadze, konsul honorowy  Republiki Chorwacji w Krakowie, Paweł Włodarczyk zorganizował specjalną strefę chorwackiego kibica w Krakowie, do której zaprosił korpus konsularny, przedstawicieli samorządu lokalnego, licznych sympatyków Chorwacji i Chorwatów mieszkających w Krakowie i okolicy. W strefie chorwackiego kibica w trakcie meczu zgromadziło się około 160 osób, przybyły trzy ekipy telewizyjne (TVP, TVN i Polsat), które na bieżąco przekazywały do swoich ogólnopolskich stacji telewizyjnych radosne zachowania kibiców.


Sala chorwackich kibiców pełna Chorwatów i Polaków

Były też organizowane bezpośrednie wywiady z kibicami w trakcie i po meczu. W przerwie meczu zostały rozlosowane dwie koszulki chorwackie, piłki do gry w piłkę nożną oraz rozdane wszystkim chorwackie gadżety, serduszka, woreczki z lawendą i materiały promujące Chorwację .


losowanie chorwackich koszulek i piłek dokonał Igorek, mały sympatyk chorwackich piłkarzy

 


Radość po strzeleniu gola Francuzom przez chorwackich piłkarzy. Od lewej: dyrektor Instytutu Filologii Słowiańskiej UJ, dr hab. Magdalena Dyras, Konsul Honorowy Paweł Włodarczyk oraz Pełnomocnik Rządu Regionalnego Kurdystanu Ziyad Raoof.

Po meczu, z okazji zajęcia drugie miejsca na mistrzostwach świata konsul honorowy wzniósł toast za sukces chorwackich piłkarzy częstując wszystkich zebranych  w strefie chorwackiego kibica winem chorwackim.

W wywiadzie udzielonym dla telewizji TVP konsul honorowy podziękował wszystkim kibicom w Polsce za wsparcie we wszytskich meczach i wspaniałe kibicowanie chorwackiej drużynie.

Do zobaczenia w za cztery lata w Katarze, będzie lepiej !!!