Konsulat
Republiki Chorwacji
w Rzeczypospolitej Polskiej
Kraków
Polski (Polish) Chorwacki
>> 15 stycznia 1992 roku, dwa dni po uznaniu Chorwacji przez Watykan (papieża Polaka – Jana Pawła II) jako niepodległego państwa, 12 państw EWG (współczesnej UE) oraz Polska, Norwegia, Austria i Węgry uznały również niepodległość Chorwacji.<< >> Konsul Honorowy Republiki Chorwacji w Krakowie oraz dyrektor MDK „Koszutka” w Katowicach zapraszają na wernisaż wystawy “Chorwackie Niematerialne Dziedzictwo Kulturowe na listach UNESCO”. <<
środa
24 stycznia 2018r.

Aktualności

Prezentacja renomowanej chorwackiej kompanii winiarskiej "Kutjewo"
15.03.2011r.

W dniu 10 marca br Konsul Honorowy Paweł Włodarczyk uczestniczył w prezentacji produkcji wina renomowanej chorwackiej kompanii winiarskiej „Kutjevo”. Prezentacja została zorganizowana dla grupy docelowej eksporterów, hurtowników i dystrybutorów, przedstawicieli rozwijającej się polskiej sceny winiarskiej.

 

Podstawowym celem spotkania była, jak zaznaczył w swoim wstąpieniu Ambasador Ivan Del Vechio, wymiana doświadczeń związanych z możliwościami i modelami wprowadzenia chorwackich win na polski rynek, szczególnie w kontekście specyfiki produktu, jak i rynku, jak również fakt, że wina chorwackie, pomimo wzmożonych kontaktów, okazanego zainteresowania i wizyt w Warszawie wiodących kompani winiarskich z Chorwacji, są słabo reprezentowane w Polsce.

Należy pamiętać, że spożycie wina w Polsce w odniesieniu na jednego mieszkańca jest dziesięć razy mniejsze niż w Chorwacji i wynosi tylko 3 litry w ciągu roku.